Kontakt

Studentradion 98,9
(Jur. namn Studentradioföreningen)
Org. nr. 817602-5230

Här hittar du information om hur du kontaktar oss på Studentradion 98,9. Om du är
osäker på vem du ska kontakta så kan du skicka till vår allmänna e-postadress
info@studentradion.com så ser vi till att det hamnar rätt!

Postadress:
Studentradion 98,9
Box 513
751 20 Uppsala
Besöksadress:
Ekonomikum
Kyrkogårdsgatan 10F
753 13 Uppsala
Konto
Bankgiro: 197-1464
Plusgiro: Har upphört
Telefon
018-69 60 62


Kontakta våra medarbetare

Styrelse

Stationschef och ansvarig utgivare
Oscar Tranberg
stationschef@studentradion.com
070-861 16 88

Programchef och vice ordförande
Linus Trygg
programchef@studentradion.com

Tillförordnad Rekryteringschef
Matilda Zander
rekryteringschef@studentradion.com

Reklamchef
Lina Godeé
reklamchef@studentradion.com

Sekreterare 
Johanna Ekström
sekreterare@studentradion.com

Ordförande
Annie Larsson
ordforande@studentradion.com


Ekonomichef

Tilda Alzén
ekonomichef@studentradion.com

Musikchef
Axel Franzén
musikchef@studentradion.com

Marknadschef
Fanny W. Viebke
marknadschef@studentradion.com

Teknikchef
Joel Sjölander
teknikchef@studentradion.com

 

Ledningsgrupp

Kultur- och nöjesredaktörer
Filipa Candemo och Erik Lindvall
kulturredaktor@studentradion.com 

Musikredaktör
Moa Peldán Carlsson
musikredaktor@studentradion.com 

Samhällsredaktör
Oscar Appelkvist
samhallsredaktor@studentradion.com 

Nyhetsansvarig
Agnes Olsson Wevel
nyheter@studentradion.com

Utbildningsansvarig 
Oliver Carlberg
utbildningsansvarig@studentradion.com 

Socialansvariga
Matilda Rånge och Amelia Funk
socialansvarig@studentradion.com 

Dator- och streamingansvarig
Vakant
dator@studentradion.com

Webbredaktör
Vakant
webbredaktor@studentradion.com

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *