Kontakt

Här hittar du information om hur du kontaktar oss på Studentradion 98,9.

Om du är osäker på vem du ska kontakta så kan du skicka ett mejl till vår allmänna e-postadress
info@studentradion.com så ser vi till att det hamnar rätt!


Föreningsinformation

Studentradion 98,9
(Jur. namn Studentradioföreningen)
Org. nr. 817602-5230

Postadress:
Studentradion 98,9
Box 513
751 20 Uppsala
Besöksadress:
Ekonomikum
Kyrkogårdsgatan 10F
753 13 Uppsala
Konto
Bankgiro: 197-1464
Plusgiro: Har upphört
Telefon
018-69 60 62

 

Kontakta våra medarbetare

Styrelse

Stationschef och ansvarig utgivare
Mårten Andersson
stationschef@studentradion.com
070-234 04 25

Programchef och vice ordförande
Agnes Björk
programchef@studentradion.com

Rekryteringschef
Vakant
rekryteringschef@studentradion.com

Reklamchef
William Waldetoft
reklamchef@studentradion.com

Sekreterare 
Julia Bardh
sekreterare@studentradion.com

Ordförande
Gustaf Aronsson
ordforande@studentradion.com


Ekonomichef

Edward Sigfridsson
ekonomichef@studentradion.com

Musikchef
Levi Hielle
musikchef@studentradion.com

Marknadschef
Moa Peldán Carlsson
marknadschef@studentradion.com

Teknikchef
Petter Gage
teknikchef@studentradion.com

 

Ledningsgrupp

Kultur- och nöjesredaktörer
Sofie Skalstad, Arvid Segerström, Miranda Olsson
kulturredaktor@studentradion.com

Musikredaktörer
Agnes Björk, Tea Unnebäck
musikredaktor@studentradion.com

Samhällsredaktörer
Kornelia Johansson, Matilda Rånge
samhallsredaktor@studentradion.com

Nyhetsansvarig
Axel Stjärnkvist
nyhetsansvarig@studentradion.com

Utbildningsansvarig
Erik Lindvall
utbildningsansvarig@studentradion.com

Socialansvariga
Joanna Hellström, Joel Sjölander
socialansvarig@studentradion.com

Dator- och streamingansvarig
Patrik Malmquist
datastreaming@studentradion.com

Webbansvarig
Max Rune
webbansvarig@studentradion.com

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Denna webbplats använder Akismet för att minska skräppost. Läs om hur din kommentardata behandlas.